Kategoria: Chłodnice Oleju

Aktywne filtry

Chłodnica oleju hydraulicznego

Chłodnica oleju hydraulicznego należy do najważniejszych elementów układów hydraulicznych. Pełni funkcję wymiennika ciepła, a jej zadaniem jest ustalenie równowagi temperatury układu hydraulicznego. Działa to w następujący sposób: system hydrauliki w urządzeniach mobilnych lub stacjonarnych generuje energię wejściową, której nie zużywa do końca. Chłodnica oleju absorbuje powstałą energię strat, co doprowadza do optymalizacji temperatury układu hydraulicznego – zawartość powietrza i lepkość oleju nabierają odpowiednich wartości. Obecność chłodnicy oleju w układzie hydraulicznym przekłada się na liczne korzyści, takie jak wydłużony czas pracy systemu hydraulicznego, większa sprawność układu w ciągłej pracy, mniejsza liczba przestojów oraz niższe koszty eksploatacji i napraw.

Chłodnice oleju ASA Hydraulik

Nasza oferta obejmuje chłodnice oleju ASA Hydraulik. To wysokiej jakości urządzenia, które dostępne są w szerokim wyborze modeli o zróżnicowanych parametrach. Wyróżniają się innowacyjnym systemem wewnętrznej budowy, pozwalającym uzyskać najlepszy efekt chłodzenia przy małych gabarytach. Charakteryzują się także wytrzymałym korpusem, dzięki czemu są przystosowane do pracy w trudnych warunkach roboczych, oraz zintegrowanym systemem czujników temperatury i regulatorów do automatycznego załączania pracy wentylatora z funkcją soft-startu. Chłodnice oleju ASA z wentylatorem pozwalają uniknąć skutków wysokiej temperatury: słabych właściwości smarnych oleju, przecieków i kawitacji, które mogą prowadzić do uszkodzeń elementów hydrauliki.

ASA Hydraulik – innowacyjne urządzenia do hydrauliki siłowej

ASA Hydraulik to austriackie przedsiębiorstwo założone w 1980 roku, które specjalizuje się w produkcji urządzeń do wymiany ciepła, technologii połączeń i kontroli płynów. Oferuje systemy termiczne, rozwiązania w zakresie połączeń metalowych i gumowych oraz urządzenia do kontroli płynów. Jest producentem OEM dla takich firm, jak Epsilon Palfinger, Hiab (Loglift, Jonsered), Kesla, Penz, Tajfun Liv, Doll, Huttner czy Faymonville.