Kategoria: Dwustrumieniowe

Aktywne filtry

Pompa hydrauliczna dwusekcyjna

Pompa hydrauliczna dwusekcyjna, zwana także dwustrumieniową, to rodzaj pompy hydraulicznej, który znajduje zastosowanie w układach wymagających dwóch niezależnych strumieni oleju. Pozwala na zastąpienie dwóch oddzielnych pomp jednostrumieniowych napędzanych z przystawki podwójnej. Pompy hydrauliczne dwusekcyjne są odpowiednim wyborem dla układów o dużym obciążeniu, pracujących pod ciśnieniem przekraczającym 200 bar. Wykorzystywane są między innymi w żurawiach leśnych i budowlanych, hakowcach, wywrotach, wyciągarkach czy platformach samochodowych.

Jak wybrać odpowiednią pompę hydrauliczną dwusekcyjną?

Jak wspomnieliśmy, pompy hydrauliczne dwusekcyjne to niezwykle przydatne narzędzia, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak budownictwo, rolnictwo czy motoryzacja. Ich główną zaletą jest zdolność do generowania dużego ciśnienia przy niewielkim zużyciu energii.

Wybór odpowiedniej pompy hydraulicznej dwusekcyjnej jest zatem niezwykle istotny, aby cały napędzany układ pracował w prawidłowy sposób. Przed jej zakupem warto więc zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, które wpłyną na jej efektywność oraz trwałość.

Zastosowanie i parametry techniczne pompy hydraulicznej dwusekcyjnej

Przy wyborze pompy hydraulicznej dwusekcyjnej w pierwszej kolejności należy określić, do jakich celów będzie ona stosowana. Kolejnym istotnym kryterium są jej parametry techniczne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, czyli ilość przetłaczanego płynu w jednostce czasu. Ponadto ważne są również maksymalne ciśnienie robocze oraz prędkość obrotowa wału. Warto też sprawdzić, czy pompa jest kompatybilna z układem hydraulicznym, który posiadamy.

Trwałość i niezawodność pompy hydraulicznej dwusekcyjnej z kolei w dużej mierze zależy od materiałów, z których została wykonana. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy jej korpus jest wykonany z wytrzymałych tworzyw, takich jak stal czy aluminium. Ponadto nie bez znaczenia pozostaje sprawdzenie jakości uszczelek oraz łożysk. Decydując się na model od renomowanego producenta, zyskują Państwo pewność wysokiej jakości komponentów i niezawodności.

Szeroki wybór pomp hydraulicznych dwustrumieniowych renomowanych producentów

Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki wybór pomp hydraulicznych dwustrumieniowych renomowanych producentów: Sunfab, Parker oraz Hydro Leduc. Oferujemy modele o zróżnicowanych parametrach: wydajności, maksymalnej prędkości, maksymalnym ciśnieniu roboczym oraz kierunku obrotów, w tym bez zależności kierunku obrotów. Jeżeli zastanawiają się Państwo, która pompa będzie najodpowiedniejsza do określonego zastosowania, zachęcamy do kontaktu. Zapoznamy się z Państwa potrzebami i zaproponujemy najlepszy produkt.